• Aktualności ze szkoły:

•  VII Paczka Bożonarodzeniowa dla Bohatera

Data publikacji: 2018-01-30 22:58:23 | Dodał/a: Sybilla Hofman - Migdalska

"Dobroć to złoty łańcuch, który łączy w jedno całe społeczeństwo"
                                                                                    J.W.Goethe

Okres przedświąteczny jest wyjątkowym czasem, kiedy stajemy się szczególnie wrażliwi na potrzeby innych. Nie możemy wówczas zapomnieć o naszych Bohaterach – polskich żołnierzach walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzach podziemia niepodległościowego oraz osobach represjonowanych w czasach PRL- u.

Wielu z nich żyje samotnie, w bardzo skromnych warunkach, czasami na granicy nędzy. Niejednokrotnie jedynie otrzymane dary pozwalają im na godnie przeżycie Wigilii i Świąt. Pamięć i pomoc innych jest dla nich niezwykle ważna i potrzebna, dlatego społeczność naszej szkoły z wielką radością przyłączyła się do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,, VII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”.

Świadomość, że chociaż w minimalnym stopniu mogliśmy poprawić los naszych kochanych Bohaterów, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę pozwala nam w pełni cieszyć się tym niezwykłym czasem. Ich wdzięczność za każdy, nawet najmniejszy dar jest ogromna, a dla nas wsparcie im udzielone jest wspaniałą lekcją dobroci, historii i patriotyzmu.
    Cieszymy się, że nasi uczniowie i ich rodzice chcą bezinteresownie pomagać, chętnie dzielą się tym, co posiadają i otwierają serca dla najbardziej potrzebujących.
    Z całego serca dziękujemy!