• Aktualności ze szkoły:

•  Kochane zycie, jak Cię nie zmarnować

Data publikacji: 2017-12-15 22:00:53 | Dodał/a: Joanna Ciuk

W listopadzie uczniowie klasy VI i VII Szkoły Podstawowej w Rększowicach przystąpili do projektu „ KOCHANE ŻYCIE JAK CIĘ NIE ZMARNOWAĆ”

Narkotyki, alkohol, nikotyna, substancje zawarte w e-papierosach czy cyberprzemoc to zagrożenia na które narażone są przede wszystkim dzieci oraz młodzież.

Współczesne czasy niosą ze sobą szereg zagrożeń czyhających na młodzież i osoby wkraczające w dorosłe życie. Dzisiejszy świat zbudowany na coraz szybciej rozwijającej się cywilizacji, technice oraz komunikacji z jednej strony daje duże możliwości do rozwoju młodego człowieka, z drugiej zaś stwarza wiele pokus którym uleganie może mieć katastrofalne skutki w przyszłości.

Wychodząc naprzeciw trudnościom wynikającym z niezrozumienia istoty problemu uzależnień wśród dzieci i młodzieży Fundacja „Przyjaciel z Sercem” we współpracy z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich oraz w partnerstwie z Ochotniczymi Hufcami Pracy - Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie realizuje projekt pt „Kochane życie, jak Cię nie zmarnować?” zawierający szereg działań profilaktycznych, które sprowadzają się do zapobiegania powstawaniu niepożądanych przyzwyczajeń i postaw u dzieci i młodzieży.

Profilaktyczny program pt: „Kochane życie, jak Cię nie zmarnować? ” zawiera trzy edukacyjne filmiki (nagrane profesjonalnie przez dzieci i młodzież ze szkół województwa śląskiego) mające formę interaktywnej lekcji, podczas której odbiorcy korzystający z nagranego materiału będą mieli możliwość wejścia w interakcję z prezentowaną publikacją oraz zaprezentować swoje stanowisko na zadany temat.

Realizacja działań zawartych na kartach merytorycznych projektu ma za zadanie zaszczepić w młodzieży zamiłowanie do zdrowego stylu życia poprzez poznawanie swojej osobowości, sentyment do teatru i sztuki filmowej, a także zajęcia prozdrowotne. Ponadto zależy nam, aby młodzież uświadomiła sobie jak ważna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach jest ochrona własnego zdrowia i życia, a co za tym idzie, świadoma rezygnacja z używek, które niszczą organizm.

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu

Joanna Ciuk ,  Alicja Kamińska