• Aktualności ze szkoły:

•  Poczytaj mi , Mamo

Data publikacji: 2017-11-03 22:03:48 | Dodał/a: Katarzyna Stajner

Nasza Biblioteka od wielu lat włącza się w ogólnopolską kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka.

Codzienne czytanie to mądry sposób spędzania czasu z dzieckiem i najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Wszak nie ma nic piękniejszego niż dorosły wprowadzający dziecko w świat fikcji literackiej, w świat marzeń, które stają się fundamentem dla budowania piękniejszej przyszłości.

W tym roku, w  Miesiącu Bibliotek Szkolnych w naszym Zespole ,w obu grupach przedszkolnych oraz w klasach I – III w świat marzeń wprowadzały naszych najmłodszych ich mamy. Cykl spotkań „Poczytaj mi, mamo…” rozpoczęła pani Patrycja Chudy czytając przedszkolakom - starszakom WIERSZYKI,  ZGADYWANKI DLA DZIECI autorstwa Anny Edyk-Psut. Ponadto książki czytały dzieciom: w grupie „BIEDRONKI” - p. Agnieszka Paleczna i p. Aleksandra Bazan, w klasie I  – p. Wioletta Kołdon, w klasie II – p. Olga Baran, w klasie III – p. Daria Sławik. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w czytane im humorystyczne opowiadania. Wszystkie spotkania z mamą i książką przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze. Ich urozmaiceniem były krótkie rozmowy dzieci z lektorkami na temat wysłuchanych fragmentów - opowiedzenie swoich wrażeń. Efektem lektury oraz rozmów dzieci z mamusiami są wystawione w bibliotece prace plastyczne wykonane przez dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za poświęcony czas oraz zaangażowanie.