• Aktualności ze szkoły:

•  BohaterOn- włącz historię.

Data publikacji: 2017-10-29 22:53:22 | Dodał/a: Sybilla Hofman- Migdalska

,,Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga"

Tukitydes

Nasza szkoła jako jedna z 15 szkół z całego województwa śląskiego została zakwalifikowana do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn - włącz historię, która miała na celu upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ten spotkał się z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem ze strony naszych uczniów i nauczycieli, którzy napisali ponad pięćdziesiąt kartek do uczestników walk o stolicę, w których wyrazili swoje podziękowania dla nich.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek. Pragniemy pielęgnować pamięć o Powstańcach włączając ją do świadomości naszych uczniów. Chcemy pokazać, że pamiętamy o historii i bohaterach własnego kraju. Projekt ma edukować naszych uczniów bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Sybilla Hofman - Migdalska