• Aktualności ze szkoły:

•  Swięto Pieczonego Ziemniaka

Data publikacji: 2017-10-17 21:54:21 | Dodał/a: Alicja Kamińska

Sobota, piękna pogoda, dobre nastroje, uśmiechy na twarzach- zapytacie co to za okazja?

Otóż kolejna jesień i kolejne święto pieczonego ziemniaka w naszej szkole. Tradycją już jest organizowanie wspólnymi siłami: dyrekcji, nauczycieli i rodziców sympatycznego popołudnia i wieczoru, podczas których dzieje się wiele...

Bo najpierw występują najmłodsi, chwaląc się piękną recytacją, śpiewem i tańcem. Potem bucha ogień z ogniska i pod pieczonkami, którego dopilnowują tatusiowie. A wszystko po to, by za chwilę, podczas rywalizacji w ringo rodzice- nauczyciele, posilić się kiełbaską z ogniska, pieczonkami, pajdą ze smalcem, napić się gorącej kawy lub herbaty z naszej kawiarenki, spróbować słodkości.

Nie byłoby tego wszystkiego bez naszych mam, które już od rana obierały ziemniaki, przygotowywały wszystko do pieczonek, naszych ojców, którzy czuwali, jak na mężczyzn przystało, nad ogniem,  nauczycieli, którzy krzątali się przy loterii i w bufecie,, kiełbaskowo- kawiarnianym’’ oraz naszych dzieciaków, które dzielnie pomagały w zaopatrzeniu fantów na loterię.

W tym roku jeszcze zawitali do nas harcerze, którzy rozweselali śpiewem, tańcem i różnymi zabawami nie tylko najmłodszych.

Wszystkim należą się gorące podziękowania i mówimy: Do następnego roku!