• Aktualności ze szkoły:

•  Dzień Promocji Zdrowia

Data publikacji: 2017-06-11 21:27:15 | Dodał/a: Joanna Ciuk

Od zarania dziejów zdrowie było najwyższą wartością o jaką zabiegał człowiek. O tym jak o zdrowie należy dbać, jak je pielęgnować przypominamy podczas Dnia Promocji Zdrowia . Jak co roku uczniowie wszystkich klas przygotowują się do tego dnia bardzo sumiennie. Organizacja tego dnia jest podzielona na kilka etapów.

Po kulinarnej uczcie nie zapominamy o odpowiedniej dawce ruchu. Wszyscy uczestniczą w zajęciach przy muzyce, prowadzonych na świeżym powietrzu. Po solidnej rozgrzewce rozgrywamy mecze pomiędzy reprezentacjami klas, w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji, w pogodnej i życzliwej atmosferze.

Podczas Dnia Promocji Zdrowia, który w tym roku szkolnym odbywał się w Dniu Dziecka podsumowaliśmy akcję „Cała Poska czyta dzieciom”. Nasz dostojny gość a był nim Wójt Gminy Konopiska pan Jerzy Żurek w ramach tej akcji czytał dzieciom bajkę z bardzo ciekawym morałem.

Podstawowym i niezbędnym warunkiem podejmowania przez dzieci zachowań prozdrowotnych, jest przekazanie im wiedzy na temat zdrowia i jego uwarunkowań. Oprócz tego, warunkiem sukcesu w zakresie działań promujących zdrowie wśród dzieci i młodzieży, jest ich odpowiednia motywacja, poparta dobrym przykładem, oraz zachęta do podejmowania inicjatyw prozdrowotnych. Dzień Promocji Zdrowia w naszej szkole jest właśnie takim pozytywnym przykładem i dowodem na to, że o zdrowie należy dbać, bo jest najważniejsze.