• Aktualności ze szkoły:

•  Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie

Data publikacji: 2017-06-05 00:02:08 | Dodał/a: Sylwia Koza

Maj  to czas wycieczek, które bardziej przybliżają dzieciom wakacje. Dlatego w czwartek 18 maja 2017r. przedszkolaki z grupy Biedronki wraz z rodzicami  wyjechali na jednodniową wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego i Jura Parku, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów, dostrzeżenie zmienności gatunków, poszerzenie zakresu zainteresowań dzieci, a także wspólna integracja uczniów i rodziców.

Park zwiedziliśmy zaczynając od niezwykłej przygody w oceanarium. Następną atrakcją, była przejażdżka Tunelem Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznajemy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom życia. Zaglądaliśmy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Oglądaliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczęliśmy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej. 1500 metrowa ścieżka, którą przemierzyliśmy poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiające środowiska roślinne. Dzieci z zachwytem zwiedzały Jura Park i podziwiały rozmiary wykonanych eksponatów dinozaurów.

Następnym etapem wycieczki był Pawilon Muzealny. Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez oszkloną podłogę. Braliśmy również udział w warsztatach paleontologicznych, na których dzieci dostały gipsowe dinozaury i mogły ozdobić je dowolnie. Na zakończenie wycieczki znaleźliśmy czas na zabawę w parku rozrywki oraz na placu zabaw.

W drodze powrotnej wszyscy mogli opowiedzieć o swoich wrażeniach. Co zobaczyli i co podobało im się najbardziej.

Wyjazd do Krasiejowa był kolejną lekcją poznawania ciekawych miejsc, a także czasem zabawy i integracji uczniów.