Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

• Bezpiecznie w domu i poza nim

• 6 kwietnia 2017r. w naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rększowicach odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Częstochowy.                                                                 Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, szkole i w domu.

Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz umundurowania policyjnego. Dzieci mogły poprzymierzać kask, ochraniacze, dotknąć kajdanek oraz prawdziwej broni policyjnej.

Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości.

Na zakończenie wizyty zostało zademonstrowane wyposażenie radiowozu policyjnego, włączone sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Dzieci mogły wejść do środka i poczuć się jakby same były policjantami.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta oraz zapraszamy ponownie.