Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

• Teatr SKRZAT w naszej placówce

• Dnia 3 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć teatr SKRZAT. Dzieciom została przedstawiona sztuka pt. ”ZACZAROWANE ŹRÓDEŁKO”.

Celem bajki było ukazanie jaką ważną cechą w życiu jest dobroć, sprawiedliwość oraz troska o najbliższych.

„Biedronki” i „Tygrysy” pomagały bohaterom przedstawienia wybierać pomiędzy dobrą a niewłaściwą decyzją . Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozmowie z aktorami. Przeżywając sztukę niejednokrotnie biły brawo aktorom. Dzieci zachwycone śmiesznymi sytuacjami ukazanymi w sztuce śmiały się radośnie.

Bohater sztuki, Janek, chcąc ocalić swoją matkę z choroby udał się w góry po zaczarowaną wodę. Wiele przeszkód jakie spotkał na drodze okazało się błahostką, gdyż miał zawsze dobre serduszko. Przyjaźń , miłość oraz poświęcenie jakie były zawarte w przedstawieniu bardzo poruszyły przedszkolaki, dając im do myślenia.

Po zakończonej sztuce dzieci w salach długo przeżywały obejrzaną bajkę. Efektem tego były śliczne prace rysunkowe  przedstawiające obejrzaną sztukę.