• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca  2017r. - w pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Ciuk zorganizował w naszej szkole Dzień Samorządności. Witając nadejście upragnionej pory roku uczniowie klasy VI „objęli władzę” w szkole. Świetnie się bawiąc uczyli się przy tym organizacji pracy, przedsiębiorczości, zarządzania oraz metod przygotowania i prowadzenia lekcji.

Dzień rozpoczął się apelem, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie władzy nad szkołą przewodniczącemu SU – Igorowi Szydłowskiemu, który z rąk pani dyrektor – Edyty Pawlak otrzymał symboliczny, drewniany klucz.

Po dzwonku szkolnym wszyscy znaleźli się na swoich miejscach w klasach oprócz…  nauczycieli, którzy tym razem wystąpili w roli uczniów i na równi z dziećmi  zasiedli w ławkach.

Nowi „wykładowcy”  prowadzili z zaangażowaniem swoje zajęcia. Byli świetnie do nich przygotowani, bowiem wcześniej tematy każdej lekcji były konsultowane z nauczycielami przedmiotu.

W czasie przerw na uczniów czekała kawiarenka, która serwowała tosty, ciasta domowego wypieku, soki i wiele innych pyszności.

Kulminacyjnym punktem dnia był Wiosenny Quiz z wiedzy ogólnej przeprowadzony w dwóch kategoriach (klasy I-III oraz klasy IV-VI), a także prezentacja talentów uczniowskich.

Aby tradycji stało się zadość, na zakończenie obchodów pierwszego dnia wiosny, uczniowie spalili marzannę na boisku szkolnym.