Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

• Wyróżnienie w konkursie plastycznym

• Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach zorganizowało konkurs plastyczny "Anioł". Konkurs został objęty patronatem przez Ks. Sławomira Kaczmarka Proboszcza Parafii w Konopiskach, Jerzego Żurka Wójta Gminy Konopiska i Andrzeja Kwapisza Starostę Częstochowskiego.

Konkurs miał na celu popularyzację twórczości plastycznej dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie wyobraźni w komponowaniu figur przestrzennych, rzeźb czy też instalacji.

I jak co roku uczniowie z ZSP w Rększowicach postanowili wziąć udział w tym że konkursie. Przedszkolaki z grupy Biedronek i Tygrysów, podeszły do sprawy bardzo poważnie i sumiennie. Pieczołowicie przygotowały postać "ANIOŁA" jako wysłannika Boga, dostarczyciela dobrej nowiny.

Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Obejmował on następujące grupy wiekowe:

I grupa - przedszkole i klasa 0

II grupa - klasy I-III

III grupa - klasy IV-VI

IV grupa - gimnazjum

V grupa - młodzież i dorośli

Nadesłanych zostało bardzo dużo różnorodnych prac.

Ciężka praca jaką wykonały przedszkolaki z naszego przedszkola przyniosła efekty. Dzieci z grupy Biedronki dostały wyróżnienie za "Anioła", którego przygotowały. Otrzymały nie tylko dyplom ale również kalendarz, grę "Czarodziejskie grzybki" oraz wiele pomocy i przyborów plastycznych. Dzieci bardzo cieszyły się z nagrody i już z niecierpliwością czekają na kolejny konkurs, w którym będą mogły wziąć udział