Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

• Dzień Babci i Dziadka

•   "Dziś okazja rzadka,
    mamy Dzień Babci oraz Dziadka"

Tradycyjnie jak co roku ZSP w Rększowicach zaprosił babcie i dziadków na uroczystość związaną właśnie z ich świętem. To wspaniały dzień  jest ważny dla każdego dziecka. Babcia i dziadek są jednymi z najważniejszych osób w życiu małego człowieka. Uroczystość odbyła się w remizie OSP w Rększowicach dnia 12 stycznia 2017r. Przybyło na nią około  120 osób.

Zebrani goście  zostali bardzo ciepło przywitani przez panią dyrektor – Edytę Pawlak. Następnie dzieci z przedszkola oraz klas I-III przedstawiły przygotowane układy taneczno-wokalne. Przedszkolaki dumnie śpiewały piosenki dla swoich kochanych dziadków. Czerwone kokardy we włosach dziewczynek oraz muszki u chłopców wesoło powiewały, kiedy dzieci skakały z radością śpiewając piosenki. Szkolne dzieci poważnie, ale z uśmiechem recytowały wiersze, które niejedną babcie swą prawdziwą treścią poruszyły do łez. Tańczona "Polka" uczniów wprawiła w zachwyt niejednego dziadka. Każdy z zaproszonych gości z dumą przyglądał się swojemy wnuczkowi.
         Zaproszeni przedstawiciele Urzędu Gminy w Konopiskach, którzy co roku zaszczycają nas swą obecnością, również z uśmiechem oglądali występy małych aktorów.

Po skończonych występach uczniowie oraz przedszkolaki obdarowali swoich ukochanych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami.
        Następnie wodzirej wkroczył do akcij i parkiet został zapełniony przez tanczących wnuków ze swoimi dziadkami. Wszyscy doskonale się bawili, a gdy zmęczenie zaczęło delikatnie się pojawiać można było napić się kawy, herbaty, soku i zasmakować pysznego ciasta pieczonego przez nasze niezawodne mamy ze szkoły i przedszkola.
       Rodzice stanęli na wysokości zadania i naszykowali nie tylko pyszne smakołyki, ale również byli kelnerami dla gości oraz mocną ekipą przygotowującą salę do imprezy.
       Dziekujemy kochanym rodzicom za niezawodność i chęć pomocy, dziadkom za to, że są obecni zawsze kiedy ich potrzebujemy, dzieciaczkom za trud włożony w przedstawienie, nauczycielom za przygotowanie dzieci, Pani Dyrektor za umożliwienie zorganizowania uroczystości.