• Święto pieczonego ziemniaka w naszej szkole uważamy za... udane!

•     I myślę, że nie zdziwi się ten, kto pamięta sobotę 17 września. Wcześniej, w tygodniu, piękna, słoneczna, złota jesień, a w sobotę około południa pogoda zaczęła płatać figla. Chmury, lekki wiatr i na koniec deszcz, który i tak nie przestraszył naszych niezawodnych rodziców, którzy podjęli jednoznaczną decyzję- ZACZYNAMY!

Bo przecież wszystko przyrządzone: ziemniaki obrane i pokrojone przez cudowne mamy, ognisko uszykowane przez odpowiedzialnych ojców, zakupione kiełbaski, przygotowany smalec i ogórki kiszone- tu niezawodnym talentem kulinarnym wykazali się nauczyciele - i to wszystko miałoby pójść na marne! Powiedzieliśmy- NIE! – i od pierwszej zapałki buchnęło ognisko.
       Tymczasem dzieciaki z młodszych klas pośpiewały, porecytowały i…. nie uwierzycie… zaczarowały deszcz. Przestał padać! I zabawa rozkręciła się na całego. Rozegrany został mecz w ringo nauczyciele - rodzice, skwierczały nad ogniem piekące się kiełbaski, strzelał popcorn, smalec znikał szybko z garnka wraz z ogórkami kiszonymi, cegiełki na rzecz szkoły rozchodziły się w bardzo szybkim tempie, zaś muzyka nastrajała do dobrej zabawy.
        A drobny deszczyk sprawdzał od czasu do czasu, czy wystraszymy się go, czy nie. Nikt się oczywiście tym nie przejmował, nawet nasze władze, które zaszczyciły nas swą obecnością - Wójt Gminy – p. Jerzy Żurek, przewodniczący Rady Gminy- p. Edward Bałdyga i Radny Rększowic- p. Stanisław Górniak.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Święto Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole odbyło się.

Do zobaczenia za rok!!!