• Dzień Dziecka w przedszkolu

•            Jest taki dzień w roku, w którym każde dziecięce marzenie ma szansę się spełnić. Trzeba tylko mocno chcieć i każda fantazja się ziści.

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja dla rodziców by spędzili dodatkowy czas ze swoimi dziećmi, składali im życzenia oraz obdarowywali swe pociechy licznymi prezentami. Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić na wesoło i zdrowo, a zarazem zagadkowo. Wykorzystując atuty pobliskiego otoczenia, zorganizowaliśmy wyprawę pełną zagadek i zadań w poszukiwaniu ukrytego skarbu.....

Dwa plemiona Indian, przystrojone w przepiękne pióropusze oraz barwy wojenne, wraz ze swymi rodzicami oraz wodzami plemion, kierowały się wskazówkami ukrytymi w szkole, nad rzeką, lesie i w charakterystycznych miejscach Rększowic. Droga Prowadząca do skarbu nie była łatwa. Na dzieci i ich rodziców czekało wiele zagadek i zadań do wykonania. Plemiona musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą, rozwiązać zagadki,  a także wspólnie z rodzicami wykonać niełatwe zadania ( pokonać tor przeszkód, strzelać z łuku do celu, zjedzenie pożywienia <cytryna> ukrytego nad brzegiem rzeki - był to test      na odwagę, zbieranie chrustu, szyszek, znalezienie zaplątanego wśród drzew Indiańskiego Łapacza Snów oraz przygotowanie pożywienia). Niecodziennym przeżyciem było dotarcie do ruin domu, w którym słychać było pohukiwanie duchów pradawnych Indian. Największą ekscytacją było wykopanie skarbu, który był opleciony specjalistycznymi łańcuchami  i kłódkami. A w skrzyni... ukryte były słodycze.

Wspaniała przygoda zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i ziemniakami przygotowanymi przez dzieci.

Dzień spędziliśmy rodzinnie, aktywnie, na łonie natury. Przy okazji poznaliśmy kulturę i życie Indian.