• Wycieczka do Krasiejowa

•    Wycieczki szkolne należą do najbardziej wszechstronnych form organizacyjnych procesu dydaktyczno-wychowawczego. Ich realizacja umożliwia lepsze poznanie przez uczniów rzeczy i zjawisk, wpływa na rozwój zdolności postrzegania, kształtowanie wyobrażeń i myślenia, skłania do zadawania pytań, formułowania uogólnień, wnioskowania, utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności.

Ponadto wycieczki kształtują  postawy odpowiedzialności, punktualności, solidarności koleżeńskiej, przygotowują do działania w grupie, kształtują uczucia patriotyczne, zmysł estetyczny i wrażliwość ekologiczną.

2 czerwca 2016r klasy 1,2,3 ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami  wybrały się na wycieczkę do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. W tym miejscu paleontolodzy odkryli kilkadziesiąt tysięcy skamieniałości różnych okazów żyjących ponad 200 milionów lat temu.

Udaliśmy się Tunelem Czasu w podróż przez miliardy lat istnienia wszechświata. Przenieśliśmy się w czasy powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego, obejrzeliśmy wędrówki kontynentów, oraz zmiany klimatyczne na Ziemi. Była z nami pani przewodnik, która opowiedziała nam wszystko o dinozaurach, o tym jak je odnaleziono w Krasiejowie oraz historię ich odkrywania i wydobywania. Z ciekawością i ochotą ruszyliśmy ścieżką edukacyjną tropiąc różne gatunki dinozaurów.

Odwiedziliśmy również prehistoryczne oceanarium.

Korzystaliśmy z atrakcji na terenie obiektu – wesołego miasteczka i niezwykle atrakcyjnego Parku Rozrywki, to była wspaniała zabawa. Trampoliny, wspinaczkowy tor przeszkód i inne wspaniałości – to wszystko należało do nas.

Oczywiście nie obyło się bez zakupów pamiątek na straganach.  Humory dopisały. To był fascynujący i pełen wrażeń wyjazd!

Zapraszamy na wycieczkę za rok !

Dinozaury

Dinozaury to takie stworzenia,
    których już od dawna na świecie nie ma.

Niektóre były duże, wielkości wieżowca,
    a inne małe, na przykład jak owca.

Drapieżny tyranozaur był groźny szalenie,
    jego się bało każde stworzenie.

Jak szedł to wokół ziemia drżała,
    siał pośród zwierząt strachu bez mała.

Największe były brontozaury chyba,
    ich szyje sięgały prawie do nieba.

Skubały listki z koron drzew,
    smakował im także mały krzew.

Pterozaury to gady, które latały,
    one naszym ptakom początek dały.

Diplodoki to gady pływające,
    ich rozmiary były imponujące.

Dinozaury wyginęły miliony lat temu
    i do dzisiaj nie wiemy czemu.

Krążą na ten temat różne spekulacje
    i do końca nie wiadomo, kto ma rację.