• Dzień Matki w naszej szkole

•    Dzień Matki  to wielkie wydarzenie w życiu uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Tego dnia dzieci są bardzo podekscytowane, a jednocześnie zadowolone, ponieważ  w sposób wyjątkowy mogą wyrazić swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko miłość do ukochanych mam. Obdarzają ich  kwiatami, prezentami, buziakami oraz kierują do nich  ciepłe życzenia, płynące prosto od serca.

Choć serduszko moje małe,
    Tobie dziś oddaje całe.
    byś na zawsze pamiętała
    I podziękę moją znała.
    Za to wszystko coś zrobiła,
    Za to żeś mnie urodziła,
    I że byłaś mą ostoją,
    Za to żeś jest matką moją.
    Ślę życzenia a nie kwiatki
    Oraz miłość na Dzień Matki.

W wtorek 31 maja o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej w Rększowicach odbyła się wielka uroczystość poświęcona kochanym mamusiom z okazji  ich święta. Na wstępie przywitano wszystkich gości ciepłymi słowami.

Celem  tego spotkania było kształcenie poczucia szacunku dla mam, rozwijanie miłości, uczynności i życzliwości w stosunku do nich, kształcenie umiejętności wyraźnego mówienia, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie słuchu muzycznego i poczucia rytmu oraz wyrabianie umiejętności właściwego zachowania się podczas takiej uroczystości.

W ciekawie udekorowanej sali gimnastycznej, dzieci przygotowały piękny program artystyczny. Klasa druga i trzecia pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Magdaleny Zacharjasz i p. Marzeny Zasuń przygotowały bajkę o "Czerwonym Kapturku". Wszyscy uczniowie byli poprzebierani zgodnie ze swoją rolą. Można było obejrzeć zwierzęta i postacie z bajki. Klasa pierwsza pod kierunkiem swojej wychowawczyni  p. Sylwii Kaczmarzyk recytowała wzruszające wiersze i śpiewała piosenki okolicznościowe, związane tematycznie ze świętem mamy. Pani dyrektor Edyta Pawlak podziękowała mamom za przybycie na uroczystość i złożyła serdeczne życzenia.

W trakcie uroczystości szanowni goście, przy słodkim poczęstunku, mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Po części oficjalnej dzieci  obdarowały swoje ukochane  mamy laurkami i upominkami. Potem był czas na wspólne zabawy  przy muzyce.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała. Dzieci naprawdę poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej wyjątkowej uroczystości. Poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić swoim kochanym mamom, swoje uczucia za  trud włożony w ich wychowanie.