• Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu o UE

•    Już po raz drugi Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rększowicach był organizatorem Powiatowego Konkursu o Unii Europejskiej. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Konopiska mgr. inż. Jerzego Żurka.

Konkurs był adresowany do uczniów klas IV- VI szkół podstawowych  z terenu powiatu częstochowskiego.

Celem konkursu było propagowanie oraz pogłębienie wiedzy na temat Unii Europejskiej - szczególnie państw członkowskich, zachęcenie do tworzenia prezentacji jako twórczej pracy ucznia, korzystania z różnych źródeł informacji, kształtowanie umiejętności wyszukiwania i selekcji wiadomości.

Przedmiotem konkursu było stworzenie prezentacji multimedialnej ukazującej charakterystyczne święto, tradycję lub obrzęd wybranego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Spośród wielu nadesłanych prac komisja konkursowa w składzie:

- mgr Sybila Hofman-Migdalska – nauczyciel języka angielskiego, historii i

społeczeństwa,

- mgr Alicja Kamińska – nauczyciel języka polskiego,

-mgr Konrad Kijas – nauczyciel zajęć komputerowych,

zgodnie z Regulaminem Konkursu przyznała miejsca:

I miejsce - Katarzynie Bednarczyk z Zespołu Szkół w Hucie Starej B,

II miejsce -  Julii Błaszak ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie,

III miejsce -  Krystianowi Jurczyk z Zespołu Szkół w Kłomnicach.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!