• V wizyta w filharmonii

•      Dnia 18 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły i przedszkola wzięli udział  w spotkaniu z muzyką na żywo.

„Ta muzyka pod poduszką mieszka” to tytuł audycji muzycznej dla dzieci, w której mogliśmy uczestniczyć podczas ostatniej wizyty w Filharmonii Częstochowskiej.

Dzieci mogły wsłuchać się w spokojne dźwięki fletu, oboju, klarnetu i fagotu w granych przez muzyków nokturnach (bardzo spokojna i zrównoważona oraz równie nastrojowa instrumentalna forma muzyczna inspirowana poetyckim nastrojem nocy), kołysankach i serenadach. Dawniej spacerując gdzieś w publicznych ogrodach i parkach, można było w tle usłyszeć taką melodię, która była skomponowana również na wolnym powietrzu, w plenerze, np. na tarasie.

Dodatkową atrakcją był występ taneczny uczniów ze Szkoły Baletowej. Dzieciom bardzo podobały się występy kolegów!

nic nie będą robiły,
    tylko ciebie bawiły.

jak się kotki rozigrały,
    to dziecinę kołysały.

jeden szary, drugi bury,
    a ten trzeci myk! do dziury.

żeby tylko jeden był,
    To by z tobą mleczko pił.