• Święto Patrona Szkoły

• "O Kościuszko piękny wzorze.

Jako Ojczyznę miłować!

W każdej życia swego porze

Pragniemy Cię naśladować..."

/Jan Czeczot/

Tradycyjnie w każdym roku, odbywa się  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rększowicach uroczystość poświęcona Patronowi Szkoły, Tadeuszowi Kościuszce. Podobnie było i teraz...

23 marca 2016r., po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, zaprezentowali się uczniowie klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem p.Marzeny Zasuń i p. Magdaleny Zacharjasz w scence rodzajowej wykorzystującej elementy biografii Tadeusza Kościuszki oraz jego powiązań z miastem Krakowem.
           Na uwagę zasługują piosenki, gdyż dzięki utworom, zbudowany został szczególny nastrój. Wystąpił też Tadeusz Kościuszko, który złożył  uroczystą przysięgę na wierność narodowi polskiemu. Nie zabrakło również kosynierów, którzy tak dzielnie walczyli u jego boku. Na zakończenie uroczystości brawurowo zatańczono krakowiaka.
           Zgromadzona publiczność nie szczędziła oklasków i wyrazów uznania. Wszyscy z niecierpliwością już czekają na kolejne Święto Patrona.