• Wiosna... ach to Ty!

•    W pierwszy dzień wiosny – 21 marca Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie witając nadejście ciepłych dni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i objąć władzę w szkole. Świetnie się bawiąc uczyli się przy tym organizacji pracy, przedsiębiorczości, zarządzania oraz metod przygotowania i prowadzenia lekcji.

Uroczystości wiosenne rozpoczęły się przekazaniem symbolicznego klucza z  rąk pani dyrektor - Edyty Pawlak do rąk Samorządu Uczniowskiego.
        Po dzwonku szkolnym wszyscy znaleźli się na swoich miejscach w klasach oprócz nauczycieli, którzy tym razem wystąpili w roli uczniów i zamiast przy swoim biurku, zasiedli w ławce z kolegą z klasy i pilnie się uczyli. Nowi nauczyciele  prowadzili z zaangażowaniem swoje zajęcia. Byli świetnie do nich przygotowani, bowiem wcześniej każde zajęcia były konsultowane ze swoim opiekunem – nauczycielem języka polskiego, historii i społeczeństwa, przyrody, języka angielskiego i matematyki. Nowi prowadzący mieli mnóstwo swoich ciekawych pomysłów, które mogli zaprezentować podczas zajęć.
       Podczas przerw działała kawiarenka, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli posilić się ciastem domowego wypieku bądź pysznymi tostami i frytkami na ciepło. Do picia serwowano sok i kawę.

Zostały zorganizowane także konkursy wiosenne, quizy. Po występach wszyscy udali się na boisko szkolne, by spalić Marzannę.