• Warsztaty mikołajkowe

•       4 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu odbyły się ,,Mikołajkowe warsztaty z wolontariatem". Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół podstawowych z Gminy Konopiska. Wzięły w nich udział również dzieci z naszej szkoły – byli to uczniowie klasy 1.

Warsztaty prowadzili wolontariusze Programu ,,PROJEKTOR-wolontariat studencki". Studenci rzetelnie, sprawnie oraz bardzo ciekawie prowadzili zajęcia z grupami uczniów. Tematyka warsztatów była różnorodna: zabawy z chustą ,,KLANZA", modelowanie balonów, robotyka z klocków LEGO, sztuka cyrkowa, chemiczne eksperymenty naukowe, ozdoby świąteczne, łamigłówki i gry dydaktyczne, malowanie twarzy. Nie obyło sie również bez słodkiego poczęstunku.
        Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród uczestników. Wolontariusze swoimi pomysłami zaciekawili i zainspirowali  ok. 160 uczestników przy 10 punktach tematycznych.  Zakończenie warsztatów uświetnił pokaz ,,fire show".
          Patronat Honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek. Organizatorami imprezy byli : Fundacja Rozwoju Wolontariatu z Regionalnym Koordynatorem Programu p. Anną Grabowską oraz  Przewodnicząca Komisji  Ośw., Kult., Zdr. i Spr. Społ.  Rady Gminy Konopiska p. Agnieszka Chmielewska.
       Cieszymy się, że impreza zainicjowała współpracę Fundacji Rozwoju Wolontariatu i Gminy Konopiska.

Dziękujemy WSZYSTKIM za dobre serce, otwartą dłoń, poświęcony czas i fantastyczną przygodę z zabawą.