• Rocznica Odzyskania Niepodległości

• ,,Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie,

Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie,

Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie."

Zygmunt Krasiński

Tradycją naszej szkoły są listopadowe spotkania, podczas których uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowują patriotyczne montaże słowno-muzyczne związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Temat przewodni tegorocznej akademii stanowiła miłość do ojczyzny.

Po uroczystym powitaniu w niezwykłej scenerii w blasku świec i tomów książek uczniowie recytowali wiersze m.in. Cypriana Kamila Norwida, Marii Bogusławskiej, Jana Lechonia i Antoniego Słonimskiego. Nie zabrakło również ważnych postaci w dziejach drogi Polaków ku wolności: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Wszyscy uczestnicy z uwagą i wzruszeniem słuchali fragmentów przemówień Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Inscenizacji towarzyszył bogaty repertuar muzyczny, na który składały się pieśni patriotyczne: Wojenko wojenko, Pieśń Legionów Polskich, Rota.