• Dzień Dziecka w przedszkolu

• "... Dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie..."

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja dla rodziców na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń, obdarowania swoich pociech prezentami.

Tegoroczny Dzień Dziecka postanowiliśmy uczcić w przedszkolu wspólnie z rodzicami. Wykorzystując atuty okolicznego środowiska przyrodniczego, zorganizowaliśmy wyprawę w poszukiwaniu ukrytego skarbu...

Dwa plemiona Indian, oznaczone barwami wojennymi w przepięknych pióropuszach prowadzone przez swoich rodziców, kierowały się wskazówkami ukrytymi w lesie, nad rzeką i w charakterystycznych miejscach Rększowic. Droga prowadząca do skarbu nie była prosta. Aby go odnaleźć, dzieci musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą, rozwiązując zagadki, ale także wykonywać wspólnie z rodzicami zadania (zbieranie chrustu, szyszek, picie tajemniczej mikstury ukrytej nad brzegiem rzeki - sok z cytryny, tańce indiańskie oraz przygotowanie pożywienia). Niezwykłym przeżyciem było dotarcie do ruin domu, w którym słychać było pojękiwanie duchów! Największą ekscytację wzbudziło wykopywanie skrzyni zabezpieczonej łańcuchami i kłódką. A w skrzyni... to co dzieciaki kochają najbardziej - ukryte były słodycze.

Wspaniała przygoda zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami i ziemniakami przygotowanymi przez dzieci.

Dzień spędziliśmy rodzinnie, aktywnie, na łonie natury. Przy okazji poznaliśmy życie i kulturę Indian.