• Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu o UE

• W Szkole Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Rększowicach odbył się  I Powiatowy Konkurs o Unii Europejskiej, który przeznaczony był dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych powiatu częstochowskiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Konopiska.

Celem konkursu było:

- propagowanie oraz pogłębienie wiedzy na temat Unii Europejskiej - szczególnie państw członkowskich,

- zachęcenie do tworzenia prezentacji jako twórczej pracy ucznia, korzystania z różnych źródeł informacji,

- kształtowanie umiejętności wyszukiwania i selekcji wiadomości.

Przedmiotem konkursu było stworzenie prezentacji multimedialnej ukazującej wybrane państwo członkowskie Unii Europejskiej.

Komisja przyznając miejsca kierowała się następującymi kryteriami oceniania:

- wartość merytoryczna (w tym zgodność z tematem),

- przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji,

- estetyka, kreatywność, innowacyjność wykonania pracy.

Dnia  7 maja 2015r. spośród wszystkich nadesłanych prac komisja w składzie:

1.mgr Sybilla Hofman - Migdalska

2. mgr Agnieszka Strużykowska

3. mgr Beata Cierpiał

wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prezentacje multimedialne

I miejsce Nadia Trzepizur kl VI ZS im. Henryka Sienkiewicza Szkoła Podstawowa w Konopiskach ul. Sportowa 7.

II miejsce Maria Ludwikowska kl VI Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza ul A. Ferensa 12 a Kamienica Polska.

III miejsce Kinga Piątkowska kl VI Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Częstochowie ul. Powstańców Warszawy 144a.

Wyróżnienie:

Wiktoria Stępniak kl VI ZS im. Henryka Sienkiewicza Szkoła Podstawowa w Konopiskach ul. Sportowa 7.

Osoby nagrodzone zostaną poinformowane telefonicznie o miejscu i terminie wręczenia nagród.