• Spotkanie z policjantem

•    Dnia 3 października 2014r. do naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przybyli zaproszenie goście policjanci. Podczas spotkania przedszkolacy i uczniowie klas I-III dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

Dzieci uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu, przedszkolu i szkole oraz jak reagować w sytuacjach innych zagrożeń (np.gdy zauważy się pożar). Policjanci ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać ani wpuszczać do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędna podczas wykonywania pracy.
             Głównym punktem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Chętne dzieci miały możliwość usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie wszystkiemu się przyjrzeć.
          Przedszkolacy i uczniowie chętnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
         Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenia jego pracy w społeczeństwie.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, że znaleźli czas na spotkanie!