Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

• Odwiedzamy Cinema City

•        Dnia 9 grudnia uczniowie klasy III i IV  z naszej szkoły pod opieką p. Magdaleny Zacharjasz i Sybilli Hofman-Migdalskiej , wybrali się do kina Cinema City w Częstochowie na przepiękną norweską baśń filmową Nilsa Gaupa na motywach sztuki Sverre Brandta z 1924 roku ,, Gdzie jest gwiazdka?

Baśń opowiada o jedynej córce władcy niewielkiego królestwa, Złotowłosej, która wybrała się do lasu w poszukiwaniu Gwiazdy Bożego Narodzenia i... słuch o niej zaginął. Królowa zmarła z żalu i tęsknoty za córką, a król przeklął Gwiazdę, sprawiając, że w jego królestwie nastały smutek i ciemność. Legenda jednak głosi, że Złotowłosa wciąż żyje i powróci do królestwa, gdy tylko król odnajdzie Gwiazdę i przywróci jej blask. Odtąd król szuka Gwiazdy w każde Boże Narodzenie, lecz na próżno. Tuż przed świętami ostatniej szansy do królestwa trafia 12-letnia Sonja, porwana przez bandę rozbójników. Dzielnej dziewczynce udaje się uciec od porywaczy, a przy okazji poznać smutną historię króla. Wzruszona jego losem i dobrocią, Sonja przysięga mu pomóc i wyrusza w długą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu magicznej Gwiazdy.

W baśni nie brakuje czarownicy, skrzatów, elfów, gadającego niedźwiedzia, Świętego Mikołaja i tańczących choinek.

Film  wzruszył wszystkie dzieci, które po raz kolejny przekonały się , iż dobro triumfuje nad złem, a wrażliwość jest wartością większą niż wszystkie bogactwa świata.