Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach

• Oglądamy spektakl teatralny

•  Dnia 5 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły wraz z uczniami klasy drugiej, pod opieką p. K.Gniatkowskiej-Szczerbak i p. S. Kaczmarzyk, wybrali się z wizytą do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Wzięli tam udział w prapremierowym spektaklu pt." Gałganiarz i Patyczek"...

Akcja bajki została oparta na motywach dwóch opowiadań znakomitego powieściopisarza i dramaturga - Włodzimierza Perzyńskiego. W piękny i poetycki sposób opowiadała o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła.

Dzięki magicznej Katarynce widzowie poznali historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia - Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie. Mogli podziwiać fantastyczną grę aktorską złodziejaszków, czarnoksiężnika, zegarmistrza, zaczarowanej papugi i pani Gałganiarzowej. Wraz z głównym bohaterem mieli okazję przeżywać mnóstwo niebezpiecznych przygód.

Nie był to jednak koniec atrakcji... Spektakl teatralny zakończył się bowiem wizytą Mikołaja i Śnieżynki, którzy, ku radości młodych widzów, z okazji zbliżających się Mikołajek wręczyli wszystkim dzieciom podarunki.

Dziękujemy święty Mikołaju!!!