• Dzień Edukacji Narodowej

• "Nauczycielem jest ten, kto potrafi
    z trudnych rzeczy uczynić łatwe."
                                                                                        Ralph Waldo Emerson

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Dzień ten został ustanowiony w 1972 roku, a jego celem miało być upamiętnienie powstania w 1773 roku, z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.
          Tego dnia w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi....

Nauczyciele, zaproszenie goście i uczniowie wysłuchali przemówienia pani dyrektor Edyty Pawlak, a następnie nagrodzili gromkimi brawami wszystkich nauczycieli wyróżnionych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
       Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny połączony z pasowaniem najmłodszych na pierwszoklasistów. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Joanny Ciuk przedstawili montaż słowno-muzyczny w humorystycznym tonie. Były też wzruszające życzenia i słowa uznania dla nauczycieli za ich  serdeczność, cierpliwość i przekazaną wiedzę.
           Tradycyjnie już, tego dnia pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów, dołączając tym samym do uczniowskiej braci.