• XII Wojewódzki Konkurs Czytelniczy

• W 2013 roku przypada 60. rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

W całym kraju organizowane są wydarzenia kulturalne i spotkania poświęcone postaci oraz twórczości znakomitego poety.

Jego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Bogaty dorobek poety jest dzisiaj świetną propozycją czytelniczą, a także niezwykle oryginalną, rozwijającą wyobraźnię zabawą…..

O czym mieli okazję przekonać się nasi odważni uczniowie z klasy V:

Weronika Benduch, Igor Ciuk, Miłosz Garus i Bartosz Pijet z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rększowicach, przygotowywani przez mgr Alicję Kamińską.

Odważni, bo nie bali się zmierzyć z precyzyjnymi, wręcz drobiazgowymi pytaniami podczas XII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki „Przygoda z poezją się zaczyna, gdy czytamy J.Tuwima”

Impreza składała się z 2 części:

– eliminacji – testu sprawdzającego znajomość treści wierszy oraz biografii pisarza,

- finału – turnieju widowiskowego z udziałem publiczności.

Spośród 197 (sic!) uczestników do ścisłej czołówki 10 finalistówprzeszedł nasz uczeń Bartosz Pijet. Jesteśmy dumni z Bartosza i życzymy mu, aby nadal uczył się poczucia humoru i czerpał optymizm codziennego życia z twórczości J. Tuwima.

Bartosz, gratulacje!!