• Wycieczka do Teatru Im.A.Mickiewicza w Częstochowie

•             Kontakt ze sztuką jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka, w tym również dziecka. Z jednej strony służy jako rozrywka i relaksuje nas. Z drugiej strony rozwija myślenie abstrakcyjne.

Teatr w niesamowity sposób otwiera nowe możliwości. Przełamuje lęki, buduje poczucie własnej wartości , kształtuje i pielęgnuje poprawną mowę, rozwija wyobraźnię i intelekt.

W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie ważne jest, by wprowadzać teatr w życie od najmłodszych lat. Dlatego też dnia 15 kwietnia 2013r. przedszkolaki oraz najmłodsze dzieci z naszej szkoły razem ze swoimi wychowawczyniami (p.Kamilą Gniatkowską - Szczerbak, p. Sylwią Kaczmarzyk, p. Magdaleną Zacharjasz, p.Marzeną Zasuń) wybrali się doTeatru Im.Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt."Lokomotywa".

Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżali wszystkim obecnym poezję dziecięcą prezentując wybrane wiersze Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry oraz Jana Brzechwy.  Za ich przyczyną na twarzach małych widzów często gościły najróżniejsze emocje: radość, zdziwienie, ciekawość czy zaskoczenie.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przyglądały się aktorom, scenie oraz rekwizytom.

Wycieczka bardzo się udała.

Chyba częściej będziemy odwiedzać Teatr!!