• Obchody I dnia wiosny - Dzień Samorządności

• W pierwszy dzień wiosny – 21 marca - Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach zorganizował Dzień Samorządności. Uczniowie witając nadejście ciepłych dni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i objąć władzę w szkole. Świetnie się bawiąc uczyli się przy tym organizacji pracy, przedsiębiorczości, zarządzania oraz metod przygotowania i prowadzenia lekcji.

Dzień rozpoczął się apelem, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie władzy nad szkołą z rąk Pani Dyrektor Edyty Pawlak - Przewodniczącej SU Zuzannie Marchwińskiej z klasy VI. Nowy dyrektor otrzymał klucz do szkoły.

Po dzwonku szkolnym wszyscy znaleźli się na swoich miejscach w klasach oprócz nauczycieli, którzy tym razem wystąpili w roli uczniów i zamiast przy swoim biurku, zasiedli w ławce z kolegą z klasy i pilnie się uczyli. Nowi nauczyciele  prowadzili z zaangażowaniem swoje zajęcia. Byli świetnie do nich przygotowani, bowiem wcześniej każde zajęcia były konsultowane ze swoim opiekunem – nauczycielem języka polskiego, historii, przyrody i plastyki. Nowi prowadzący mieli mnóstwo swoich ciekawych pomysłów, które mogli zaprezentować podczas zajęć.

Samorząd Uczniowski pod opieką pani Sybilli Hofman - Migdalskiej przygotował wiele interesujących atrakcji i konkursów takich jak najpiękniejszy wystrój wiosenny sali, najpiękniejszy wiosenny plakat, najpiękniejsze przebranie wiosenne czy gwóźdź programu mam talent. Prezentacja talentów uczniowskich odbyła się przy muzyce i oklaskach uczniów i nauczycieli.

W czasie przerw na uczniów czekała kawiarenka, która serwowała tosty, hot – dogi, frytki, soki i wiele innych pyszności.

Aby tradycji stało się zadość uczniowie spalili marzannę na boisku szkolnym w nadziei, że zima już odejdzie a zawita długo oczekiwana wiosna.

Nowi wychowawcy w dniu 21 marca 2013r - Dzień Samorządności

kl I - Katarzyna Olszewska

kl II - Agata Drożdżyńska

kl III - Piotr Bednarek