• Aktualności ze szkoły:

 •  Lekcja tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka w ramach międzynarodowego projektu KROKUS

   Data publikacji: 2017-11-03 22:22:48 | Dodał/a: Sybilla Hofman - Migdalska

  ,,Podstawą wszystkich praw danego narodu jest z pewnością

  prawo do istnienia"

   

                                                      Jan Paweł II     W tym roku nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowym projekcie ,,KROKUS", który był zorganizowany przez Holocaust Education Trust Ireland. Uczestnictwo w tym projekcie to zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją. Uczniowie poznają znaczenie tolerancji i szacunku wobec wszystkich ludzi niezależnie od ich pochodzenia etnicznego, niepełnosprawności lub wyznania.  Czytaj więcej »»


   Poczytaj mi , Mamo

   Data publikacji: 2017-11-03 22:03:48 | Dodał/a: Katarzyna Stajner

          Nasza Biblioteka od wielu lat włącza się w ogólnopolską kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka. 


  Czytaj więcej »»


   BohaterOn- włącz historię.

   Data publikacji: 2017-10-29 22:53:22 | Dodał/a: Sybilla Hofman- Migdalska

  ,,Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga"
                                                           
                                                                  Tukitydes

  Nasza szkoła jako jedna z 15 szkół z całego województwa śląskiego została zakwalifikowana do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterOn - włącz historię, która miała na celu upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ten spotkał się z ogromnym emocjonalnym zaangażowaniem ze strony naszych uczniów i nauczycieli, którzy napisali ponad pięćdziesiąt kartek do uczestników walk o stolicę, w których wyrazili swoje podziękowania dla nich.

  Czytaj więcej »»


   Teatr Pinokio z wizytą w przedszkolu

   Data publikacji: 2017-10-29 19:13:48 | Dodał/a: Sylwia Koza

       Stało się już tradycją, że  nasze przedszkole odwiedzają teatrzyki. Tym razem  gościliśmy Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza ze spektaklem pt: „Przygody wesołego Księcia”.

      Przed rozpoczęciem przedstawienia przedszkolaki przypomniały sobie jakich zasad trzeba przestrzegać podczas oglądania spektaklu teatralnego.     


  Czytaj więcej »»


   Czuwaj

   Data publikacji: 2017-10-24 21:55:45 | Dodał/a: Edyta Pawlak

       Takie pozdrowienie można od niedawna usłyszeć w murach naszej szkoły. W nowym roku szkolnym zainicjował działalność Zastęp „Płomień” należący do 111 Dryżyny Harcerskiej „Grot” Hufca ZHP Częstochowa.

    Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, należącym do światowego ruchu skautowego. ZHP wychowuje  młodych  ludzi  na   prawych,  aktywnych   i  odpowiedzialnych   obywateli  w  duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim.  Czytaj więcej »»


   Marzycielska Poczta

   Data publikacji: 2017-10-24 21:44:45 | Dodał/a: Katarzyna Stajner

      Marzycielska poczta to ogólnopolska akcja polegająca na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W związku z tym, iż niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, postanowiliśmy chwycić za pióra i przyłączyć się do tej szlachetnej inicjatywy. Celem akcji jest kształtowanie wrażliwości uczniów na trudną sytuację rówieśników oraz uświadomienie, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami.

  Czytaj więcej »»


   Internetowy Teatr TVP

   Data publikacji: 2017-10-19 00:18:03 | Dodał/a: Alicja Kamińska

        17 października nasi najmłodsi w ramach projektu Internetowy Teatr TVP obejrzeli widowisko pt. ,,Księga dżungli” Teatru Arlekin w Łodzi. Była to opowieść o chłopcu wychowanym przez wilki, ale przede wszystkim opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości, wyborach i szacunku dla odwiecznych praw natury. 


  Czytaj więcej »»


   Rekord w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

   Data publikacji: 2017-10-18 23:48:34 | Dodał/a: Joanna Ciuk

       16 października 2017r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do uczniów z całej Polski i przystąpili do bicia ogólnopolskiego rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO). Punktualnie o godzinie 12.30 dwadzieścia jeden osób rozpoczęło akcję na dziewięciu fantomach.

  Czytaj więcej »»


   Spotkanie z policjantami

   Data publikacji: 2017-10-17 23:24:22 | Dodał/a: Alicja Kamińska

        11 października uczniowie klas VI i VII mieli spotkanie z policjantami, którzy udzielili kilku cennych wskazówek i rad. Pouczyli, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, opowiedzieli o zgubnych skutkach nałogów i stosowania używek, zwrócili uwagę na zachowania w internecie, typu umieszczanie bez zgody zdjęć, filmików itp. Przypomnieli o bezpieczeństwie w szkole i poza nią uświadamiając uczniom, że podczas wycieczek, dyskotek, zabaw w pełni odpowiedzialny jest za nich nauczyciel, którego poleceń należy słuchać.


  Czytaj więcej »»


   Dzień Edukacji Narodowej

   Data publikacji: 2017-10-17 23:14:52 | Dodał/a: Alicja Kamińska

  W naszej szkole jest fajnie, magistrowie zwyczajni, nadzwyczajnie nas uczą swych lekcji. Fajnie jest w naszej szkole już od wielu pokoleń, każdy pragnie od innych być lepszy...

  -tak 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej śpiewali podczas uroczystej akademii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rększowicach nasi uczniowie. Było uroczyście, dostojnie i pięknie, bo z serca. W galowych strojach, z radosnymi buziami, uczniowie składali szczere życzenia wszystkim pracownikom szkoły.


  Czytaj więcej »»


  Wstecz 1 2 3 4 5 6 7

  Dzwonki:


 • Lekcja 1: 8.30 - 9.15
 • Lekcja 2: 9.25 - 10.10
 • Lekcja 3: 10.20 - 11.05
 • Lekcja 4: 11.15 - 12.00
 • Lekcja 5: 12.10 - 12.55
 • Lekcja 6: 13.10 - 13.55
 • Lekcja 7: 14.05 - 14.50
 • Lekcja 8: 15.00 - 15.45