Poznaję, wybieram

Rozbudowa sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rększowicach to nie tylko niezwykle ważne wydarzenie w historii naszej szkoły, ale również doskonała okazja do obserwacji etapów budowy tak dużego obiektu, do rozmowy z pracownikami zaangażowanymi w realizację inwestycji, a tym samym do poznawania zawodów osób zaangażowanych w urzeczywistnienie naszych planów i marzeń o nowej sali gimnastycznej.

Realizacja tak gigantycznego przedsięwzięcia to proces wieloetapowy, w który zaangażowanych jest wiele osób różnej profesji…

Uczniowie naszej szkoły wiedzą już, że podstawą jest projekt, który tworzy architekt. I dalej długa droga, na której spotykają się m.in.: geodeta, pracownik nadzoru budowlanego, operator koparki, kierowca zawodowy kategorii C+E, zbrojarz i oczywiście murarz.

Za nami kolejny etap budowy – stan zero, czyli przygotowanie terenu pod budowę i wykonanie fundamentów. Zgodnie z wielowiekową tradycją w budownictwie, etap ten zakończył się uroczystym powieszeniem wiechy, która była i jest okazją do podziękowania wszystkim pracownikom za trud i wysiłek włożony w zakończony etap prac budowlanych.

Pytanie: kim będę i wybór dalszej ścieżki kształcenia to niełatwy i odpowiedzialny wybór. Być może codzienna obserwacja pracy przy budowie pomoże młodym ludziom w podjęciu decyzji o wyborze zawodu.

Edyta Pawlak