Program „Przyjaciele Zippiego”

Miło nam poinformować, że skończyliśmy realizację programu „Przyjaciele Zippiego” realizowanego w bieżącym roku szkolnym w klasie drugiej.  Jest to międzynarodowy program zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci.

W trakcie zajęć pojawiło się wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i poszukiwania rozwiązań, uczenia się jak prosić o pomoc i okazywać pomoc innym. Dzieci były gotowe do rozmów o sprawach ważnych, o przyjaźni, o zmianach jakie zachodzą w nas i wokół nas, o sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami.

U uczniów w klasie 2 można dostrzec znaczące zmiany w zakresie umiejętności psychospołecznych. Są to min: poprawa relacji interpersonalnych w grupie, bardziej dojrzałe wyrażanie uczuć, zmniejszenie ilości konfliktów w grupie, zmiana sposobów rozwiązywania problemów, samodzielne rozwiązywanie problemów. W kolejnym roku szkolnym zapraszamy kolejne klasy do zabawy z Patyczakiem Zippim….

Aleksandra Kuzior