REKORD W PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ

16 PAŹDZIERNIKA 2024 r.

Jak co roku 16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do uczniów z całej Polski i przystąpili do bicia ogólnopolskiego rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO). Ideą tej akcji jest propagowanie umiejętności udzielania pierwszej, pokonywanie obaw i strachu przed przystąpieniem do czynności ratujących życie.

Po raz kolejny po  dłuższej przerwie , od czasu pandemii rekord nie był wznawiany, mogliśmy znowu wziąć udział w tek ważnym przedsięwzięciu.. Punktualnie o godzinie 12.00 około 30 uczniów naszej szkoły rozpoczęło akcję na sześciu fantomach. Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji, gdyż uważamy, że im więcej osób będzie uczestniczyło w takich akcjach tym szybciej stanie się oczywiste, że warto się uczyć pierwszej pomocy i nie bać się jej udzielać. Oswajamy dzieci z podstawowymi czynnościami ratującymi życie,  dlatego cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do ogólnopolskiego bicia rekordu RKO.  Cała akcja trwała trzydzieści minut a wszyscy jej uczestnicy bardzo poważnie potraktowali zadanie i wykazali się  pełnym zaangażowaniem.

Organizator akcji

Joanna Ciuk