Pola Nadziei 2024/2025

Jak co roku, nasz Zespół bardzo aktywnie włączył się w ogólnopolską kwestę na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. POLA NADZIEI są świętem wszystkich hospicjów, ich podopiecznych i osób zaangażowanych w pomoc chorym terminalnie. W piątek, 11 października przed budynkiem naszej szkoły utworzyliśmy kolejną żonkilową rabatkę, która jest symbolicznym aktem naszej solidarności z ludźmi cierpiącymi, oczekującymi pomocy, wsparcia i nadziei. Miejsce to oznaczyliśmy tabliczką „Tu rosną ŻONKILOWE POLA NADZIEI – 2024/2025”.

W tygodniu poprzedzającym wspólne sadzenie, wolontariusze rozprowadzili wśród dzieci i młodzieży 220 cebulek kwiatów.  Zebrane w ramach akcji pieniądze w całości zostały przekazane na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej w Częstochowie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Darczyńcom oraz p. Krzysztofowi za przygotowanie miejsca na rabatkę.

Wolontariusze SKC z opiekunem