Kropkowy zawrót głowy w przedszkolu

Wszystko zaczęło się od autora Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” – „Kropka” – bardzo budującą opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł… Kropka z książeczki o Vashti stała się też pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest on obchodzony 15 września od 2008 roku. Uczniowie, przedszkolacy, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom uwierzyć w siebie, odkrywać swoje talenty, mocne strony i odważnie je prezentować.

W naszym przedszkolu  Dzień Kropki obchodziliśmy 16 września. Oczywiście, aby podkreślić rangę wydarzenia, wszyscy, włączając nauczycieli  mieli tego dnia na sobie kropki.  Nasze bluzeczki, sukienki, spodnie, skarpetki, gumki i spinki – wszystko było w kropeczki. Dzieci wykonywały zadania i ćwiczenia z użyciem kolorowych kropek –  przeliczały, rysowały, wycinały, układały i szukały .Tworząc kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijały twórcze myślenie i kreatywność. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło. Jednym słowem był kropkowy zawrót głowy.

Kamila Gniatkowska – Szczerbak

Magdalena Mazik