Inauguracja nowego roku szkolnego

„Był plecak na plecach i były walizki, a teraz wakacje skończone.

Tornistry i teczki czekają na wszystkich i zaraz zawoła nas dzwonek”

Zakończył się beztroski czas wakacji. Dnia 2 września br. po długiej, wakacyjnej przerwie, znowu zabrzmiał dzwonek!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 zainaugurowała pani dyrektor ZSP w Rększowicach – Edyta Pawlak w towarzystwie wójta Gminy Konopiska – Artura Brędzel, grona pedagogicznego, rodziców i uczniów.

W części oficjalnej pożegnaliśmy również wieloletniego pracownika oświaty – panią Alicję Kamińską, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Padło wiele ciepłych słów i życzeń.

W kolejnej części uroczystości głos oddano uczniom klasy III, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny na powitanie nowego roku szkolnego i z otwartymi rękami wprowadzili na szkolną arenę dziesięciu pierwszoklasistów. Popłynęły piosenki i wierszyki. Debiutujących uczniów przywitano gromkimi brawami. Po krótkim przedstawieniu odbyła się ceremonia ślubowania na sztandar szkoły, zwieńczona uroczystym pasowaniem na ucznia. Dzieci w galowych strojach i z powagą wkroczyły w kolejny etap życia.

Na korytarzach znowu zrobiło się gwarno…

Sylwia Kaczmarzyk