Uroczyste zakończenie roku szkolnego

21 czerwca  w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Na boisku szkolnym, w przepięknej letniej aurze zgromadziła się cała społeczność szkolna: dyrekcja szkoły – pani Edyta Pawlak, uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji, rodzice. Wśród zaproszonych gości znalazł się również radny Rększowic i zastępca przewodniczącego rady gminy – Mateusz Haczyk oraz proboszcz parafii NSPJ w Rększowicach – ks. Sebastian Ciastek.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

Po przywitaniu wszystkich zebranych, pani dyrektor dokonała podsumowania całego roku ciężkiej i wytężonej pracy oraz doceniła współpracę, pomoc i zaangażowanie rodziców. Był również czas na nagrody, wyróżnienia i najlepsze świadectwa.

Uroczysta atmosfera, galowe stroje, a także tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów. Absolwentom, oprócz nieokiełznanej radości z powodu nadchodzących wakacji, towarzyszył też smutek rozstania. Tego dnia bowiem żegnali się z murami szkoły i szykowali do „odlotu” w nieznane, co pięknie ujęli w montażu słowno – muzycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy – pana Marcina Rafalika.

Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim, aby długo oczekiwane wakacje przyniosły dużo radości, niezapomnianych wrażeń i wypoczynku.

Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych i pełnych przygód wakacji, a pracownikom zasłużonego odpoczynku i udanych urlopów!

Sylwia Kaczmarzyk