UCZNIOWIE Z RĘKSZOWIC LAUREATAMI WIOSENNEJ SESJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO ,,LEON”

Dnia 19 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej w Rększowicach odbyło się uroczyste podsumowanie wiosennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ,,Leon”. Wręczono dyplomy laureatom oraz wszystkim uczestnikom tej edycji konkursu, która miała miejsce w marcu 2024 r. Uczniowie z klas 1,2,3 przystąpili do konkursu z zintegrowanych sprawności.

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

LAUREACI:

1. Kornelia Kuśmierska – laureat ogólnopolskiego konkursu z zintegrowanych sprawności dla klasy II (VII miejsce),
  2. Antoni Czubała – laureat ogólnopolskiego konkursu z zintegrowanych sprawności dla  klasy II (IX miejsce),
  3. Jakub Łeśniczek – laureat ogólnopolskiego konkursu z zintegrowanych sprawności dla  klasy I (X miejsce)

Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa

Celem ogólnopolskiego testu zintegrowanych sprawności jest sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych uczniów klas I-III. Konkurs przeprowadzany jest w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi. W zadaniach zamkniętych jedna, dwie lub wiele odpowiedzi może być poprawnych. Testy o różnym stopniu trudności dostosowane są do norm programowych klas I-III szkoły podstawowej.

Nagrody w konkursie przyznawane są na podstawie uzyskanej liczby punktów. Za zajęcie:

• miejsca od I do III – dyplom laureata + nagroda książkowa,
  • miejsca od IV do X – dyplom laureata + nagroda książkowa,
  • miejsca od XI – dyplom uczestnictwa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w sesji jesiennej w kolejnym roku szkolnym!

Marzena Zasuń

Sylwia Kaczmarzyk