Podsumowanie XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

W czwartek, 13-go czerwca odbyło się podsumowanie XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” w regionie częstochowskim. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr. hab. inż. Norberta Sczygiola.

Kangur to konkurs matematyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych  i ponadpodstawowych. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 6 mln uczniów. W Polsce do konkursu przystąpiło 300 000 uczniów, z czego 3987 w regionie częstochowskim.

Nagrodzono laureatów i uczniów, którzy uzyskali bardzo dobry wynik. Uczestniczka, która osiągnęła wynik bardzo dobry to:

KATEGORIA ŻACZEK

Kuśmierska Kornelia – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rększowicach

Uroczystość zakończył wykład dr prof. Tomasza Geislera prof. PCz nt. „Owady w technice, entomologia, bionika”, który jak zwykle wywołał duże zainteresowanie.

Gratuluję Kornelii i życzę dalszych sukcesów!

Marzena Zasuń