Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I – III

W dniu 11 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Rększowicach został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I – III „Mistrz Ortografii”. Jego celem było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania, wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych oraz zachęcenie do nauki ortografii.

Szesnaścioro uczniów pisało prace w trzech grupach wiekowych. Mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne. Wszyscy uczestnicy starali się napisać test ortograficzny jak najlepiej i otrzymać tytuł „Mistrza Ortografii” w swojej klasie…

Organizatorki konkursu wręczyły nagrody książkowe i dyplomy.  Zwycięzcom pogratulowały, wszystkim dzieciom życzyły dalszych zmagań z ortografią i uczestniczenia w kolejnych edycjach naszego konkursu.

Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych. „Mistrzami Ortografii” zostali:

• Igor Bazan – kl. I
  • Antonina Miazga – kl.  I
  • Adam Głębocki – kl. II
  • Antoni Czubała – kl. II
  • Antoni Szyja – kl. III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marzena Zasuń

Sylwia Kaczmarzyk

Sylwia Koza

Cele konkursu:

1. Dbałość o czystość i piękno języka polskiego.
  2. Propagowanie idei poprawnej pisowni.
  3. Motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.
  4. Podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji polskiej.
  5. Doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych.
  6. Kształcenie pamięci, uwagi i logicznego myślenia.
  7. Rozbudzenie w uczniach tzw. czujności ortograficznej.